Бастилія

Більшість людей знають Бастилію як в’язницю. Саме так описували її багато знаменитих письменників. Чимало цікавих історій, пов’язаних з цією старою фортецею, несправедливо ув’язненими шляхетними в’язнями, що тут сиділи, описані у їх книжках. Однак, мало хто знає, що місцем для ув’язнених вона стала тільки через сто років після того, як вона була заснована. Бастилію побудували в другій половині чотирнадцятого століття, як чергову фортецю, що оточує Париж. Спочатку вона була тільки захистом, але в тисяча чотириста сімдесят шостому році, Людовик XI перетворив Бастилію на місце для політичних в’язнів.

Свою світову популярність Бастилія здобула завдяки одному в’язневі, з прізвиськом «Залізна маска». Таке прізвисько в’язень отримав не просто так, він ніколи не знімав цієї самої залізної маски. Існує багато різних версій з приводу того, хто ховається під маскою. Ось одна з них, найбільш правдоподібна: в’язень був незаконнонародженим сином Анни Австрійської. Олександр Дюма описав цю страшну історію про жертву політичних ігор в творі «Віконт де Бражелон». Бастилія побачила ще багато знаменитих людей, крім Залізної маски. Вольтер, граф Каліостро, маркіз де Сад перебували там свого часу.

Така подія, як «Взяття Бастилії», в історії Франції проходить червоною ниткою. Це був один з етапів народного повстання. Офіцери королівських військ командували взяттям. Оборонці не сумнівалися, що зможуть утримати фортецю, проте їх плани порушили розлючені городяни. Після того, як комендант усвідомив, що битву вони програли, прийняв рішення підірвати Бастилію. Однак його зупинили, коли він уже тримав курс на порохові склади.

Бастилія і площа, на якій вона знаходиться і сьогодні – важлива складова в соціальному та політичному житті Франції. Там часто проводять мітинги і збори лівих партій і опозиції. Також на площі Бастилії щороку проводять першотравневий мітинг.

Район колишньої в’язниці переробили в так би мовити, «інтелектуальний центр». Місцеві невеликі ресторанчики і кафе полюбилися парижанам, в основному тут говорять про літературу, театр, кіно чи світське життя. Добова оренда квартир – цілком звичайне явище в тих місцях. Туристів порадує новина про те, що екскурсії в Бастилію проводять щодня, на якій вам розкажуть все місцеві легенди, історії, а також покажуть, в якій камері сидів той чи інший відомий чоловік.