Відпочинок в Мексиці і на Кубі

Схожість Мексики і Куби багато в чому визначається їх близьким розташуванням один до одного, а також загальними історичними коренями. Тільки для Куби характерне більш раннє прилучення до європейської культури, тоді як на території Мексики до сих можна зустріти національні спільноти, які не тільки не сприймають європейський стиль життя, але навіть не розмовляють ні на якій іншій мові, крім певного індіанського діалекту.

Тому відпочинок в Мексиці для кого-то може здатися більш екзотичним. Безсумнівну екзотику до перебування в Мексиці додають історичні пам’ятки цієї країни, які є пам’ятками цивілізацій, що існували на півострові Юкатан до епохи конкісти. Старожитності ацтеків і майя вразять своєю величчю і вираженою таємничістю, яка під собою має цілком реальні підстави.

Релігія цих народів передбачала принесення людських жертв, тому деякі зображення на архітектурних спорудах не відрізняються добродушністю і наводять на певні містичні роздуми. Але, як би там не було, а багато позитивні відгуків про відпочинок в Мексиці формуються на основі відвідування історичних пам’яток.

У плані насиченістю історичними пам’ятками відпочинок на Кубі сприйметься менш колоритним. Але по частині пляжного відпочинку узбережжя Куби сподобається більше тим, хто віддає перевагу повноцінній тропічній атмосфері, яка, тим не менш, не позбавлена ​​сучасної комфортності. В цьому відношенні можна згадати готелі Варадеро (особливо – іспанських готельних мереж) деякі з яких представляють собою повноцінний п’ятизірковий тип. Ну і, звичайно, не можна залишити без уваги можливість оздоровлення, яку надає кубинська сфера охорони здоров’я (саме на Кубі проходили реабілітацію діти, які постраждали під час аварії на Чорнобильській АЕС). На сьогоднішній день Куба славиться своєю пластичною хірургією, виконанням різних складних хірургічних операцій і ефективною терапією шкірних захворювань.

Як негативні моменти, загальні і для Куби, і для Мексики, слід зазначити відносну бідність простого населення. Але якщо на Кубі бідність жителів цього острова стає очевидною при зустрічі з жебраком в Старому кварталі Гавани, то мексиканська соціальна невлаштованість – через розвинену злочинність, може являти собою небезпеку для майна і здоров’я туриста.

Втім, туристичні регіони Мексики охороняються поліцією з особливою ретельністю, але, як то кажуть, «крок вправо – крок вліво» може стати причиною досить неприємних ситуацій.