Гостинне місто Братислава

Братислава (столиця Словаччини) – найбільш гостинне місто Словаччини, єдина столиця в світі, що межує одразу з двома державами – Австрією та Угорщиною. Словаки це місто називають «перлиною на Дунаї».

Мова: словацький

Валюта: євро

Пам’ятки: Собор Св. Мартіна, Палаци Редуту і Грашалковіча, фонтан Роланда, церква Св. Трійці, Королівські палати, сад Янка Краля, Стара радниця (Стара Ратуша, XIII в.), Палац примаса із знаменитим Дзеркальним залом і фонтаном Св. Георгія, францисканська церква навпроти палацу Мірбах, Братиславський королівський замок, Президентський палац, колоритні вулиці Замоська, Жіжкова, Капітульська, Панська і ін.

Сувеніри: фігурки з соломи, кераміка, фарфор, вироби з дерева і шкіри, ляльки в національних костюмах, Модранска кераміка (вироби з глини з традиційними розписами), ляльки та різноманітні фігурки з кукурудзяних качанів, плетені вироби з гілок верби, дерев’яні іграшки персонажів словацького епосу Кубко та Матько, сувеніри з символікою Bratislavsky hrad, словацьке пиво, національний словацький трав’яний лікер (Деманівка).

Словничок: хата – номер в готелі (старорусское слово); волат – дзвонити; летадло – літак; седадло – сидіння; замовлена – заборонено.