Готелі Словаччини

Туристичний бізнес в Словаччині розвивається дуже активно. І якщо ще кілька років тому ця країна була більше відома як гірськолижний курорт, то зараз потік туристів не вичерпується круглий рік. Відпочиваючі приїжджають сюди для того, щоб насолодитися красою дикої природи в татранських заповідниках, поправити своє здоров’я на термальних курортах, ознайомитися з місцевими історичними та природними пам’ятками. Багато людей цікавляться екотуризмом, який дає змогу відпочити від важких буднів у спокійному оточенні словацького села, ознайомитися з національною культурою і побутом.

Усіх приїжджаючих (згідно зі статистикою, відвідують Словаччину більше п’яти мільйонів чоловік в рік) необхідно забезпечити комфортними умовами проживання. Зараз в країні налічується більше тисячі готелів різних класів і їх кількість постійно зростає. П’ятизіркових готелів в Словаччині не так вже й багато. І велика частина з них відноситься до міжнародних мереж. Такі готелі розташовані в Братиславі, а також на березі озера Штрабске Плесо. Тут відпочиваючі знайдуть всі атрибути «п’ятизіркового відпочинку» – розкішні інтер’єри, ресторани, бари, басейни та СПА-салони. В якості додаткових сервісів пропонуються послуги з прокату автомобілів, чищення одягу і взуття та багато іншого. Обслуговуючий персонал говорить на декількох мовах.

В основному, туристичний бізнес Словаччини орієнтований на доступний за ціною, але при цьому комфортний відпочинок. Тому в курортних місцевостях переважають готелі категорії три і чотири зірки. За рівнем сервісу словацькі чотиризіркові готелі практично нічим не відрізняються від пафосних «п’яти зірок». Відсутність ще однієї зірки, як правило, викликана суто технічними моментами, наприклад, віддаленістю від аеропорту. При високому рівні сервісу ціни в цих готелях цілком доступні для більшості наших туристів. Крім комфортабельних номерів, ввічливого і уважного персоналу, відпочиваючі отримують тут повний комплекс «готельних розваг»: бари, ресторани, СПА-центр, більярдні, тенісні столи. Якщо такий готель розташований в районі гірськолижного курорту, на його території обов’язково діє пункт прокату спортивного спорядження, а також є камери схову, де можна залишити лижі або дошку для сноубордингу.

Молодь і студенти зазвичай обирають двозіркові готелі. Ціни за проживання тут невисокі, а рівень сервісу цілком прийнятний. Готелі такого класу, розташовані в курортних зонах, надають можливість розміщення в окремому бунгало, куди можна заселитися компанією в 10-12 чоловік. В двозіркових готелях зупиняються і ті туристи, які планують велику частину часу присвятити заняттям спортом або екскурсіях по країні. Вони розглядають готельний номер лише як місце для ночівлі і мало цікавляться додатковими сервісами.