Гірськолижний курорт Словаччини – Ясна

Гірськолижний курорт Ясна розташований в центральній частині Словаччини, на території гірського масиву Низькі Татри. Гора Хопок, по якій проходять траси Ясної, є другою по висоті вершиною Низьких Татр. Цей гірськолижний центр користується популярністю у туристів завдяки сучасному обладнанню та великій кількості трас різного рівня складності. Сім’ї з дітьми – часті гості курорту, оскільки Ясна пропонує цілий спектр зимових і літніх розваг для всієї родини.

Сезон на схилах гори Хопок починається не пізніше кінця листопада і триває до кінця квітня. Тривалість сезону зазвичай не менше 150 днів, а стан трас регулюється з допомогою штучного засніження.

Ясна підрозділяється на кілька гірськолижних ареалів. Сім’ї з дітьми в основному вибирають катання на горі Отупне, тут знаходиться більшість легких «синіх» трас. Більш досвідчені лижники підкорюють «червоні» траси лижної станції Заградки. Частина «червоних» трас і найскладніші «чорні» траси знаходяться в ареалах Хопок-Північ і Хопок-Південь. Для тих же, хто любить кататися поза підготовлених трас, Ясна пропонує єдину в Центральній Європі зону для фрірайду. Також на курорті є дві траси для бігових лиж.

З яким багажем лижних навичок не приїжджали в Ясну туристи, вони завжди зможуть поліпшити свої уміння на заняттях в лижній школі. Інструктори лижної школи допоможуть  новачкам, які ніколи не стояли на лижах, освоїти ази катання і підкорити першу в житті трасу. Діти займаються у спеціальній школі «Максіленд», де є обгороджена арена площею 4000 кв. м для безпечного катання. Навчання поєднується з веселими іграми, а по п’ятницях у «Максіленді» проходять дитячі змагання з нагородами для учасників. В дитячу лижну школу приймають малюків з 3-4 років, у них своя програма навчання. Діти 5-11 років займаються окремо.

Інструктори допомагають освоювати не тільки гірські лижі, але і сноуборд. В Ясній побудований найпотужніший у Словаччині сноупарк. Його верхня частина, відведена для початківців бордерів, а в нижній частині досвідчені сноубордисти змагаються у подоланні складних перешкод.

У тих, хто любить не просто катання, але пригоди, є можливість розважитися у фан-зоні. Це закрита траса, обладнана різними перешкодами. Лижникам належить подолати тунель, міст, хвилю, трамплін.

Між тим необов’язково бути шанувальником гірських лиж, щоб приїжджати взимку в Ясну. Курорт пропонує безліч інших розваг, що підходять для сімей з дітьми. Наприклад, дітвора із задоволенням буде кататися з гірок на санчатах. Для бажаючих спробувати щось нове – скіфокс (санки з лижними полозами) і сноубайк (велосипед з лижами замість коліс).

На користь поїздки з дітьми в Ясну говорить і те, що в Ліптовському Мікулаші, розташований найбільший в країні аквапарк «Татраландія». Він працює цілий рік і радує відвідувачів розмаїттям розваг на будь-який смак. Також в цьому місті працює великий спортивний центр «Ліптов Арена», де створені всі умови для гри в баскетбол, волейбол, теніс, бадмінтон та для занять іншими видами спорту.

В цілому програма розваг на курорті Ясна орієнтована на знайомство з красою природи Низьких Татр. Наприклад, можна побувати в Демановських печерах – Печері свободи і Крижаній печері. Також по Національному парку Низькі Татри і Демановськії  долині, поблизу якої знаходиться Ясна, прокладені пішохідні маршрути. Походи по засніжених долинах багатьом подобаються не менше, ніж літні вилазки в гори. А щоб зробити екскурсію незвичайною, можна відправитися в подорож на снігоступах.