Коли варто відпочивати в Пієштянах

Пієштяни вважаються найбільш популярним спа-курортом Словаччини. Інфраструктура тут розвинена дуже добре, туристи охоче їдуть у місто і взимку, і влітку. Але, звичайно, як і в будь-якому іншому місці, кожен сезон відрізняється деякими нюансами.

Взимку

Завдяки кліматичним особливостям, зима тут найм’якша в Словаччині. У самому місті взимку може не бути снігу. Але в околицях є невисокі гори, кілька трас, де можна покататися на лижах. Особливо гарні тут різдвяні ярмарки, які працюють з кінця листопада по кінець грудня. Ціни в зимовий час трохи нижче, ніж влітку і навесні, а туристів трохи менше – якщо не рахувати, звичайно, святкові дні.

Навесні

Пізня весна – один з кращих періодів для відпочинку тут, коли вся природа розквітає. Проте, ціни на розміщення і послуги в цей період підвищуються. А оскільки Пієштяни – курорт досить дорогий за мірками Словаччини, різниця з осінньо-зимовим періодом очевидна.

Влітку

Влітку тут буває досить жарко. Однак, спека переноситься досить легко завдяки великій кількості водойм і зелені. Самий великий мінус літнього відпочинку – велика кількість відпочиваючих, особливо в липні і серпні. Сюди їдуть не тільки самі словаки, але й австрійці, німці, українці. Ціни, відповідно, збільшуються на все.

Восени

Рання осінь – один з кращих періодів на цьому курорті. По-перше, завдяки розташуванню, тут досить тепло, невелика кількість опадів. По-друге, восени в місті проводиться велика кількість заходів та фестивалів, а так само свята, присвячені збору врожаю.

На мій погляд, у цьому куточку Словаччини добре в будь-яку пору року, оскільки курорт в першу чергу лікувальний, а якість лікування не залежить від сезону. З іншого боку, завдяки розташуванню міста дуже зручно вибиратися на екскурсії, як по країні, так і в сусідні країни, наприклад, в Австрії або Чехію. Однак, якщо є бажання відвідати Пієштяни саме з метою екскурсійної програми, слід пам’ятати, що пізньої осені, взимку та ранньою весною деякі туристичні маршрути, печери, фортеці і замки можуть бути закриті для відвідування.