Леви знають усе

Будапешт – столиця Угорщини і найбільше місто країни, розташований на березі Дунаю, визнаний одним з найкрасивіших міст світу.

Валюта: форінт

Мова: угорська

Будапешт – відмінне місце для шопінгу і не стільки в торгових центрах, скільки на маленьких вуличках міста. До речі в даунтауні Пешта на Малій кільцевій дорозі (Kis Korut) і на Великій кільцевій (Nagy Korut) туристів значно менше, а ціни нижчі.

Якщо ви захоплено шукаєте антикварні штучки вирушайте на вулицю Falk Miksa, тут безліч антикварних крамничок.

Bolhapiac Petofi Csarnok – це блошиний ринок Будапешта. За сувенірами ручної роботи можете заглянути в відомий магазин Folkart на вулиці V. Regiposta 12.

З Будапешта зазвичай привозять фарфор, розписаний угорськими майстрами, а також вишиті скатертини і мереживні серветки, записи угорських музикантів. Крім того, гарним їстівним сувеніром стануть марципани, токайське і зимове вина (частина винограду залишають висіти на гілках до самої зими, а потім роблять з нього солодке зимове вино).

Відпочинок: У Будапешті необхідно відвідати купальні Сечені з термальними водами. Ви не тільки відпочинете, але і побалуєте свій організм.
Також ви будете у захваті від Будапештського зоопарку. Не можна пройти повз свинок з шерстю, милих слоненят (у яких вольєр, як справжній замок), красенів-жирафів і інших. А абсолютна чистота і порядок навколо просто вражає.

Пам’ятки: Проспект Андраші, Собор Матяша, Площа Святої Трійці, Музей пошти, Площа Ференца Ліста, Палац Дрекслера, Музей терору, Площа Героїв (одна з найголовніших площ Угорщини, оточена величезними статуями угорських королів: Іштвана, Андраша, Бели IV і ін.), Базиліка Святого Іштвана, Вулиця Ваци (серце міста), Вірменська католицька церква, Музей історії Будапешта, собор Матяша, Рибацький бастіон, Лабіринт, чумна колона, Будинок угорських вин та фунікулер і багато іншого.

Будапешт складається з трьох різних міст – Буди, Обуди і Пешта, розташованих по обидва боки Дунаю, з’єднаних одним мостом, який будапешци називають «Стара дама». Але насправді – це Ланцюговий міст імені Сечені, названий на честь Графа Іштвана Сечені, відомого політика і мецената. Буда – самий картине і гарне місто, Обуда – найдавніший, а Пешт – самий діловий.

Угорщина – чудова і красива країна, але ось угорська мова – один з найважчих в Європі і незвична для наших вух. Вона входить у фіно-угорську групу.

Цікаві факти. У цьому місті знімали «Шпигунські ігри». Тут ходить найдовший трамвай в світі (його довжина становить 53,9 метра). Тут народився винахідник кубика Рубика – Ерно Рубік. Будівля Парламенту в Будапешті вважається найкрасивішим в світі.

При в’їзді в центральний ланцюгової міст Будапешта стоять 2 кам’яні леви. Легенда свідчить, що якщо між ними проїде або пройде чоловік, жодного разу навіть подумки не зрадивши своєї дружини, то леви повинні заричати.

 

Невеличкий словничок: уца – вулиця; вонат – потяг; їде – квиток; ода – туди;
йо» – добре.