Лижний відпочинок у Словаччині

Катання на лижах та інші зимові види спорту є дуже популярними в Словаччині, тому що велика частина країни має гірський рельєф і покрита снігом більшу частину року. Тому Словаччина відкриває широкі можливості для катання на гірських і бігових лижах, лижного альпінізму, сноуборду та інших видів снігового спорту.

Вражаючі гірські вершини, снігові долини, фантастичний сніг і відмінне обслуговування на гірськолижних курортах. Словаччина – це зимовий рай, снігова казка, про яку мріють всі ті, хто захоплюються зимовими видами спорту.

Більше 1000 гірськолижних підйомників, включаючи 300 сучасних крісельних, високоякісні траси для катання на гірських лижах, а також траси для бігових лиж.

Висотні лижні траси у Татранській Ломниці, які знаходяться на висоті до 2000 метрів над рівнем моря, Сніговий парк в Штрбске Плесо у Високих Татрах, Ясна і Доновали в Низьких Татрах – це лише кілька гірськолижних курортів, які роблять Словаччину лижною наддержавою.

У зимовий час гірські схили Словаччини активно використовуються для гірськолижного відпочинку. Більшість гірськолижних курортів обладнано сучасним устаткуванням для виробництва і нанесення штучного снігового покриття, що дозволяє безперервно їх використовувати з грудня по квітень незалежно від наявності природного снігу. За фінансової підтримки європейських фондів була проведена комплексна реконструкція багатьох лижних підйомників і канатних доріг. Зараз рівень надання послуг на більшості гірськолижних курортів Словаччини відповідає європейському стандарту і не поступається країнам Західної Європи.

Словаччина підійде гірськолижникам-початківцям. У Словаччині на сьогодні налічується понад 50 великих і малих гірськолижних курортів. Так що вибирати насправді є з чого.

Практично всі гірські курорти Словаччини підходять для навчання початківців. При цьому серед найбільш «дружніх» гірськолижникам-початківцям зазвичай прийнято згадувати зимовий парк Доновали, а також Старий Смоковець і Ясну.

Наслідуючи приклад сусідньої Австрії, в Словаччині стали пропонувати туристам особливі умови катання. Так, з 2008 року в Словаччині з’явився єдиний скі-пас, який дозволяє користуватися трасами і підйомниками відразу декількох курортів. Slovakia Super Skipas дає перепустку на траси курортів Ясна, Штрбске Плесо, Доновали, Татранська Ломніца.

Найвідоміші гірськолижні курорти Словаччини розташовуються в регіоні Високі Татри. Це Штрбске Плесо, Смоковець, Попрад, Татранська Ломніца. Воротами на гірськолижні курорти Словаччини служить місто Попрад, де сьогодні розташований міжнародний аеропорт, що приймає в основному чартерні рейси.

Зимовий туристичний сезон триває з грудня по березень. Температура повітря коливається від +2 до -10 С. Найбільш високо розташованим гірськолижним центром є селище Штребське плесо (1335 м), найбільшим і сучасним – Татранська Ломніца, найстарішим – Старий Смоковець. Високі Татри є складовою частиною спішського і ліптовського історичних регіонів, де прекрасна природа гармонійно поєднується з архітектурними шедеврами. Високі Татри – це і національний заповідник. Чисте гірське повітря, насичене озоном .

Основні лижні центри Словацької республіки розташовані в масивах Високих і Низьких Татр, всього в країні налічується більше 300 місць, де встановлені підйомники і прокладені траси.

Великі курорти Словаччини відрізняє хороша екологія, розвинена інфраструктура, гарна мережа підйомників і доступні ціни. Страви національної кухні і відоме словацьке пиво – справжня спокуса для українського туриста, а ціни вас приємно здивують.

Високі Татри – тут найвищі гори Східної Європи, понад 26 вершин вище 2500 м. Незабутнє враження залишають незаймана природа Національного парку і чарівний вид на гору Кривань (2494 м) – символ Високих Татр. Гірське сонце, чисте повітря, снігові траси, багата флора і фауна – все це створює прекрасні умови для відпочинку. У Високих Татрах немає зони вічного снігу, лише в затінених місцях сніг зберігається протягом більшої частини року, а іноді й цілий рік.

Взимку Високі Татри справжній рай для туристів, вони давно приваблюють поціновувачів зимового відпочинку своїми величезними можливостями для занять усіма видами спорту. Це гірські і рівнинні лижі, сноуборд, біатлон, стрибки з трампліну, альпінізм. Найвідоміші курортні центри – Подбанске, Штребське Плесо , Смоковці і Татранська Ломніца – об’єднані татранською залізницею. Зазвичай лижний сезон триває до кінця квітня. Високі Татри особливо гарні для відпочинку з дітьми.

Другий масив, що викликає цікавість поціновувачів гірських лиж, – Низькі Татри. У місцях роздвоєння головного хребта Низьких Татр знаходяться глибокі долини. Дві з них (Швидка і Деменівська долина) – цілорічні місця відпочинку не тільки мешканців Словаччини, але й численних туристів з різних країн. Початок Деменівської долини – глибокий каньйон з гарними печерами. Розташована вище частина долини відома як курорт Ясна , і є кращим словацьким лижним центром. Тут щорічно проводяться великі міжнародні та національні змагання з гірськолижного спорту, що включаються в календар Кубку Європи.