Новий міст у Братиславі

Новий міст у Братиславі зведений в 1972 році, він отримав широку популярність завдяки своєму футуристичному дизайну. Конструкція має всього одну похилу опору, від якої віялом розходяться канати, що підтримують металеве полотно. Довжина споруди становить 431 м, висота опори – 85 м.

Рух по Новому мосту в Братиславі здійснюється за чотирисмуговою автомобільною дорогою, під якою проходять велосипедні та пішохідні доріжки. У верхній частині опори знаходиться ресторан “UFO” (“НЛО”), обрисами дійсно нагадує літаючу тарілку. Тут же розташована і оглядовий майданчик для туристів. З його висоти відкривається вид на найвідоміший замок міста – Братиславський Град. Піднятися на майданчик можна за допомогою ліфта, захованого в стовбурі опори. У категорії мостів з однією опорою ця конструкція займає перше місце в світі за оригінальністю дизайну.

Час роботи: оглядовий майданчик працює в неділю-п’ятницю 10.00-22.00, в суботу з 11.00-22.00; ресторан працює щодня 12.00-23.00.

Вартість: підйом на оглядовий майданчик – 6,64 €, для дітей та осіб старше 65 років – 3,32 €; обід в ресторані – близько 30 €, вечеря – близько 75 €.