Новорічна казка у Львові

Багато людей люблять проводити новорічні свята у Львові. Варто хоча б на три дні заглянути в казкове, середньовічне і прекрасне місто Львів, який завжди прекрасний, але ось взимку, якось по-особливому.

Львів – місто в європейському стилі, перлина Східної Європи, за часів Радянського Союзу Львів називали маленьким Парижем. У цьому місті панує атмосфера середньовіччя: вулиці, вимощені бруківкою, старовинні будівлі, ринкова площа, єврейський дворик, де знімали фільм три мушкетери.

Вивчаючи пам’ятки новорічного Львова, обов’язково відвідайте Площу Ринок (своєрідний музей під відкритим небом), Оперний театр (побудований у 1900 році в класичних традиціях з використанням архітектурних елементів ренесансу, бароко і віденського неоренесансу), Домініканський костел, Личаківське кладовище (одне з найстаріших кладовищ в Європі), Львівську ратушу, Собор Св. Юра та ін.

Підкоріть вершину гори Високий замок, де стоїть український прапор і підзорна труба, за допомогою якої можна розглянути прекрасну панораму Львову.

Дуже вразить музей-аптека, з кількома залами, предметами, з яких робилося ліки, кабінетом алхіміків, де ви дізнаєтеся секрети лікування і створення ліків.

Ваша подорож буде не повною без традиційної екскурсії в шоколадну майстерню, де можна не тільки подивитися, як виробляють львівський шоколад, але й придбати цукерки ручної роботи. Також загляньте на новорічний ярмарок, де ви зможете придбати всілякі сувеніри, новорічні подарунки, а також чудово проведете час за чашкою глентвейна.

Другий день повністю присвятіть екскурсіям по старовинних замках: Золочівський, Олеський та Підгорецький.

В Олеському замку ви не пройдете повз красивого дерев’яного столу-карти. У Підгорецькому замку, де за легендою живуть привиди, вам запропонують відвідати першу залу, де ви дізнаєтеся про історію замку, 2-га – кабінет алхіміків, де знаходиться справжній скелет людини, а в 3-ій познайомитесь з рухомим «привидом дівчини». Всю екскурсію вас буде супроводжувати містична музика …

Якщо ви не любите сидіти на місці, то на третій день вирушайте в гарне місто Жовква або походіть по старовинних вуличках Львова і відвідайте затишні кав’ярні.

Львів ще відомий своєю специфічною лексикою (вплив Польщі та Угорщини). Ось невеличкий словничок для прикладу:  філіжанка – чашка; коліжанка – подружка; бульба – картопля; маринарка – піджак; файно – добре;

горнятко – кружка; баняк – каструля; студня – криниця; канапки – бутерброди; коц – покривало; ровер – велосипед; вийти на гостинець – вийти на дорогу.