Новорічні тури в Евле у Швецію

Місто-порт Евле розташоване на сході Швеції, населення його перевищує шістдесят вісім тисяч жителів, займає площу сорок один квадратний кілометр. Якщо ви хочете дійсно цікаво і незвично зустріти Різдво, Швеція неодмінно заслуговує вашої уваги, адже в країні цьому святу приділяється особлива увага.

Передбачається, що назва міста походить від старошведського слова «gavel», що означає «річкові береги». Найбільш старе поселення цього регіону носило назву Gavle-аgarna, згодом воно було скорочено до Евле. У той час Евле був крихітним селищем з дерев’яними будиночками, проте до тисяча чотириста сорок шостого року, коли король Крістофер Баварський надав Евле права міста, на вулицях містечка було зведено безліч будівель. Місто змогло повністю сформуватися за двісті п’ятдесят років, в ньому були побудовані ратуша, церква та інші адміністративні будівлі.

Економіка трималася на торгівлі і функціонуванні заводів і лісопилок, перша з яких була побудована в тисяча п’ятсот п’ятдесят четвертому році. На той час в місті вже працювали: винокурня і цегельний заводи, а також кілька фабрик.

Останні триста років Евле переслідує нещастя – кілька сильних пожеж практично повністю знищили Старе місто, залишивши недоторканим лише крихітну ділянку. Починаючи з шістнадцятого століття, місто регулярно перепланувати і в ньому з’явилося безліч цегляних будівель. Найбільша пожежа сталася наприкінці дев’ятнадцятого століття, і залишила без даху над головою вісім тисяч жителів. Після цього мешканці взялися за відновлення міста і перетворили його на місто-сад з безліччю відкритих майданчиків і парків.

Одним з найбільш відомих парків вважається Фюрівік, він же є найбільшим парком країни. У ньому можна відвідати театр, цирк і зоопарк, покататися на атракціонах, взяти участь у музичному фестивалі кантрі або просто влаштувати пікнік. Швеція, відпочинок в якій дуже популярний, багатогранна країна, і можна не сумніватися, що в ній можна не тільки приємно, але й дуже цікаво провести відпустку або канікули.

Старе місто приваблює туристів своїми дерев’яними будівлями вісімнадцятого століття і тихими вуличками. Цей район став улюбленим для людей мистецтва, які влаштовують тут свої виставки. Дуже цікавий музей Джоеля Еммануеля Хагглунда – поета і захисника прав робітників.

Любителям технічних пам’яток буде цікавий залізничний музей, в якому виставлена ​​одна з найбільших колекцій залізничних вагонів і локомотивів в світі. У музеї представлені не тільки експонати, а й статті, присвячені історії залізниці. Серед музеїв Евле заслуговують на увагу ще кілька, які просто необхідно відвідати – це Галерея мистецтв, картографічний архів і Тюремний музей, розташований в будівлі першої в’язниці міста, заснованої в сімнадцятому столітті.

Однак найбільш улюбленою і народної пам’яткою міста є різдвяний козел, якого щорічно встановлюють на центральній площі міста. Вперше ідея виставити величезне опудало традиційного шведського козла прийшла в голову Стингу Евлену в тисяча дев’ятсот шістдесят шостому році. І вже першого грудня на центральній площі піднімалася на тринадцять метрів тритонна фігура козла, виготовлена ​​з соломи. Однак прямо в переддень Різдва хулігани спалили опудало, з тих пір ця дія повторюється щорічно.

Більшість жителів негативно ставиться до такого ритуалу, проте саме завдяки йому різдвяний козел став світовою знаменитістю. Швеція гірські лижі, як спосіб залучення туристів, стала використовувати порівняно недавно, тому навіть в містах, які не мають відношення до гірськолижного спорту, можна дійсно здорово відпочити на зимових канікулах, і Евле – яскравий тому приклад.