Парк «Блакитні гори»

Іскристі водоспади, швидкі гірські річки, таємничі печери і химерні скелі – ці природні чудеса можна знайти в національному парку «Блакитні гори». Важко повірити, що все це знаходиться в годині їзди від хмарочосів Сіднея.

Ви, напевно, запитаєте, чому гори блакитні? Через незвичайне оптичне явище: сонячні промені проходять крізь евкаліптову олія і виникає серпанок синюватого відтінку.

Після того, як Австралія була відкрита у 1606 роцы і до 1813 року гори були недоступні. У 1813 році відбулася експедиція, учасники якої змогли підкорити вершини. Згодом була прокладена залізниця, яка грала далеко не останню роль за часів золотої лихоманки. Працює вона і в наш час, більш того, її навіть занесли до книги рекордів Гіннеса, як найкрутішу в світі.

На окрему увагу заслуговує скеля «Три сестри» – дивно виступаючі майже на одному рівні кручі, вона по праву вважається символом парку. Переказ аборигенів говорить: батько трьох дівчат, коли йшов на війну, перетворив дочок у скелі, щоб ніхто їх не образив. Після закінчення битви він повинен був повернути їм колишнє життя, проте сталася трагедія – глава сім’ї помер, а Вілма, Ганнеду і Міхні назавжди стали вірні цим схилам.

Парк відкритий для відвідувачів з восьмої ранку до шести-сіми годин вечора, цілий рік. Для дітей вхід безкоштовний, для дорослого квиток обійдеться в середньому біля десяти доларів.

Туристи можуть помилуватися навколишньою красою з обладнаних оглядових майданчиків і фунікулера. Маршрут фунікулера проходить на висоті близько двохсот метрів. Уздовж туристичних маршрутів знаходяться різноманітні кафе, ресторани і кіоски.

Середня температура в парку варіюється від вісімнадцяти до двадцяти шести градусів тепла. Грудень і січень – найтепліші місяці року.

Печери Дженолан, протяжність яких сягає двохсот кілометрів, є найвідомішими вапняковими гротами в Австралії. Всього печер дев’ять і в одній з них є чарівно підсвічені сталагміти і сталактити. Печери червоної руки назвали так через залишені аборигенами сліди рук.

У флору парку входять такі види австралійських дерев, як: акація і м’ятне дерево, блакитний евкаліпт, а також деревовидні папороті. Фауна не менш різноманітна: гірський кенгуру, болотний валлабі, сірий кенгуру, кольцехвостий і кістехвостий опосуми і інші сумчасті. Також тут багато і екзотичних птахів, серед яких голуб Вонга, Крімсона, прозелла, руда веєрохвостка, жовтий мухолов та інші.