Пивні маршрути по Чехії

Чехія «славиться» своїми пивними досягненнями, ця країна здавна асоціюється з пивом і з усім, що з ним пов’язано. Саме тому тут надзвичайно популярні екскурсії по Чехії саме з пивним ухилом. «Пивний маршрут» налічує кілька міст, і про найвідоміші буквально складають легенди.

Прага. Про пивоварні столиці варто сказати окремо. Тут буквально на кожному розі варять або продають смачне незвичайне пиво, яке робиться за оригінальним рецептом і має неповторний смак. Хочете спробувати зелене пиво? А може бути, вам буде до смаку вишневе, бананове або кропив’яне? Одне з найсмачніших – кавове пиво. Дійсно, учасники пивної екскурсії по Празі просто зобов’язані спробувати всі напої без винятку.

Крушовіце. Це маленьке містечко знаходиться всього лише в півсотні кілометрів від Праги. Тут знаходиться один з найбільших чеських заводів з виробництва пива. Якщо у вас є бажання дізнатися, як варять пиво, подивитися своїми очима на цех, взяти участь в процесі, і, звичайно ж, спробувати сам пінний напій, неодмінно поїдьте сюди.

Жатець. У цьому маленькому містечку ви познайомитеся з історією пивного напою і покатаєтеся на пивному велосипеді – спеціальному пристосуванні, яке має педалі і бочку з пивом для «підзаправки» своїх гостей. Посередині цієї споруди стоїть великий стіл, за яким, власне, і відбувається розпивання пива.

Пльзень. Старовинне величне місто в ста кілометрах від столиці Чехії. Вважається одним з найбільших центрів пивоваріння в країні. Тут ви зійдіть в підземеллі, де і виробляють пінний напій за стародавніми рецептами. У касці і з ліхтариком ви будете пробиратися по тунелях і спостерігати і слухати різні легенди, які так чи інакше пов’язані з пивом. Під землею тут розкинулось ціле місто, і повсюдно можна побачити вказівники, які проголошують, під якою вулицею ви перебуваєте. Тут же ви зможете відвідати найбільший в світі Музей пива.

Ходова плана. Це крихітне, але дуже перспективне і симпатичне місто в Чехії. Тут ви познайомитеся з технологією виготовлення пива, вам обов’язково дадуть його продегустувати. При цьому ви спробуєте пиво, яке б’є прямо у дворі з фонтану! Крім цього, на тутешньому заводі працюють тільки жінки, бо вважається, що вони менше п’ють пива і працюють набагато акуратніше за чоловіків. Тут же вам можуть запропонувати похлюпатися у ванні з пивом. Насправді це мінеральна вода і дріжджі, але не суть важливо, правда?

У стародавні часи пиво дозволялося варити не кожному бажаючому, тільки монахам. Сьогодні ж досить придбати ліцензію на варіння цього чудово напою. Перевірити якість пива можна, поклавши на піну монету. Якщо вона не потонула – пиво гарної якості. Згідно із законом в пиві повинні бути присутніми тільки солод, хміль і вода.

Подібні екскурсії по Чехії доставляють чимало задоволення. Вибираючи той чи інший маршрут, обов’язково запасіться натхненням і хорошим настроєм.