Різні пори року для відпочинку в Словаччині

Словаччина в сенсі відпочинку – країна дуже різнопланова. Тут можна і оглядати замки, і насолоджуватися еко-туризмом і кататися на лижах, і відвідувати невеликі затишні містечка. Тому їхати сюди можна в будь-який час року, все залежить лише від курорту та обраного виду відпочинку.

Взимку

Зима в Словаччині похмура, вітряна, часто з плюсовою температурою на заході країни і невеликим мінусом в середній частині і на сході. Взимку сюди варто їхати з двох причин: гірськолижний спорт і різдвяні ярмарки. Варто відзначити зростання цін на житло, так і на скі-паси в святкові дні в самому кінці грудня і на початку січня. І збільшення кількості відпочиваючих на схилах найпопулярніших курортів – Попраду, Ясній, Штребського Плеса і Татранської Ломниці. На маленьких же курортах, менш популярних і розвинених в плані інфраструктури, наприклад, на північному сході країни в районі польського кордону, такого значного збільшення лижників і сноубордистів не відбувається. Не варто переживати про відсутність снігу у цей період: на більшості трас стоять снігові гармати, які допомагають під час безсніжних зим. До речі, і діткам на гірськолижних курортах Словаччини взимку сподобається: тут відкриті дитячі гірськолижні школи, а також багато інших розваг типу катання на санях і ковзанах. У великі міста типу Братислави або Банської Бистриці в цей час варто їхати заради різдвяних базарів. Приголомшливий місцевий колорит, музика, танці, катання на штучній ковзанці, ошатно прикрашені будівлі, весела галаслива юрба. А найголовніше – це самі ярмарки, де можна спробувати національну їжу, випити глінтвейну, пуншу або словацького вина, придбати кумедний новорічний подарунок або придбати вироби місцевих майстрів.

Навесні

Гірськолижний сезон триває і в березні, однак, сніг вже підталий, траси вже не тієї якості, що взимку. Взагалі, березень, на мій погляд, не самий вдалий місяць для поїздок до Словаччини. Не тільки на гірськолижних курортах, але і в інших частинах країни зайнятися особливо нічим: багато замків та печер ще закриті на зимовий сезон, дерева ще не вкрилися першою зеленню і все виглядає досить сіро і похмуро. Зате квітень і травень – ідеальний час для поїздок в Братиславу, Бійницю, Банську Бистрицю, Банську Штявницю та інші словацькі міста. В цей час вже тепло, але ще не жарко, можливість опадів мінімальна, всі дерева стоять вкриті білими, жовтими і бузковими квітами.

Влітку

Літо в Словаччині тепле, іноді з дощами і грозами. Влітку в країні проводиться велика кількість музичних, фольклорних фестивалів та інших заходів. У великих містах різні розваги бувають майже кожні вихідні. Хоча моря тут немає, у Словаччині є чимало озер, які наповнюються з термальних джерел, вода тут чиста, корисна. У Словаччині дуже розвинений внутрішній туризм, тому в часи відпусток – в липні і серпні, можуть бути трохи вищі ціни і трохи більше людей на основних курортах країни. Але влітку тут в будь-якому випадку добре: спеки як такої немає, а варіантів що подивитися і чим зайнятися дуже багато: це і прогулянки по Дунаю, і піші або велосипедні прогулянки, знайомство зі словацької глибинкою, відвідування печер, водоспадів і замків.

Восени

Восени, на жаль, можливі дощі. Але, якщо пощастить, буде можливість помилуватися на затяжну золоту осінь, що триває тут до листопада. А ще осінь гарна своїми ярмарками врожаю, які проводяться як у столиці, так і у всій країні. Як на різдвяних базарах, тут дуже весело, шумно і святково. В наметах продається національна їжа, можна спробувати вино свіжого врожаю і місцеву бражку під назвою бурчак, відкривається безліч атракціонів, звучить музика, проводяться розважальні заходи. Листопад же, на мій погляд, самий незрозумілий місяць в році: вже все сіро і понуро, на гірськолижних курортах ще немає снігу, пам’ятки теж не дуже цікаві під сірим низьким небом. Однак, у цей час є сенс їхати в лікувальні курорти країни або на термальні джерела: народу в цей час мало, а якість послуг нижче не стає.