Старий австрійський міст у Ворохті

Найдовший залізничний міст Європи, побудований з каменю, знаходиться у Ворохті (Україна), яка колись входила до складу Австро-Угорщини, з тих пір у спадок їй дісталися чотири кам’яних моста, які стоять тут вже понад століття.

Старий австрійський міст звели в 1895 році на річці Прут, коли будували залізницю, провідну зі Станіслава до Рахова. Це міст-віадук – різновид арочних мостів, прокладений для дороги або залізничної колії. Його довжина становить 130 метрів через те, що перетинає він найширше місце річки. А ширина самого моста в деяких місцях становить 65 метрів.

Даний міст був в експлуатації до 2000 р, але потім поряд побудували новий, а Старий залишився історичним пам’ятником. Найкраще це спорудження розглядати на під’їзді з Івано-Франківською боку – вже здалеку видно це величезне і вражаюче спорудження, що витримують випробування історією і часом.

Чому міст у Ворохті можна знімати в казкових фільмах?

У моста у Ворохті казкова архітектура, яка створює в цьому місці фантастичну атмосферу: безліч величезних арок і дивовижна кам’яна кладка роблять споруду урочистим, древнім, чаруючим. Здається, що якщо пройти по ньому, то опинишся не так на іншій стороні річки, а в іншій країні, якої не існує на карті …

Західна Україна може похвалитися п’ятьма кам’яними мостами, чотири з яких дісталися містечку Ворохта. Вся Ворохта пронизана унікальною атмосферою через близькість історичних пам’яток, які легко і наочно передають традиції минулого. Її мости приваблюють безліч мандрівників своєю мальовничістю і своєрідною архітектурою.

Сприяє створенню романтичної і таємничою атмосфери і унікальна карпатська природа: гори, низьке небо, дзюрчання річки, яку не псує навіть новий міст і автомобільна дорога, що проходить під ними.

Крім мостів, Ворохта багата і своєрідною старовинною архітектурою, що залишилася від польських феодалів, а також невисокими дерев’яними сільськими будиночками, які створюють затишну атмосферу, роблять життя неспішним і впорядкованим.

Тут дійсно можна відпочити душею, насолодитися диханням унікальною і чарівної природи і вдосталь намилуватися архітектурою Старого мосту, суворий, урочистий і загадковий вигляд якого може розповісти ще одну історію, якої поки немає ні в одній книзі …

b5c46bb021994adbac5e9f6a5e6279cb