У гості до Дракона

Краків – місто з тисячолітньою історією, культурна столиця Польщі. У цьому місті вас зрозуміють українською, російською або німецькою мовою, а англійську тут мало хто знає.

Багатовікова історія міста вся пронизана легендами. Введите текст или адрес веб-сайта либо переведите документ.ОтменаOdna rasskazyvayet o sozdanii goroda: u podnozhiya Vavel’skogo kholma, na kotorom byl vystroyen knyazheskiy dvorets, nakhodilas’ peshchera, sluzhivshaya logovom strashnomu drakonu Smoku. Syn Kraka izbavil mestnost’ ot chudovishcha, pobediv yego v poyedinke. V blagodarnost’ v chest’ nego i byl nazvan gorod.Одна з них розповідає про створення міста: біля підніжжя Вавельського пагорба, на якому був збудований князівський палац, перебувала печера, що служила лігвом страшного дракона Смока. Син Крака позбавив місцевість від чудовиська, перемігши його в поєдинку. На знак подяки в честь нього і було названо місто.

Мова: польска

Валюта: польський злотий

Кухня: Одним з традиційних польських страв є «зупа помідорова» – це суп з помідорами і рисом (дуже смачно, а головне зігріваюче). Дуже щедра польська кухня на картопляні смакоту «плацкі» (наші деруни, тільки великі), картопляні галушки і т. ін. Улюбленою їжею мешканців є бублики з кунжутом, кмином, маком або сіллю, що продаються на кожному перехресті в скляних вагончиках.

Дивний смак має підігріте пиво з сиропом, або старовинний напій королів іменований «медом».

Шопінг. У середньому, ціни нижчі за наші. Взуття та одяг однозначно обійдеться дешевше, а якість, як взуття, так і одягу, дуже висока.

Відпочинок: Варто пройтися по вузьких вулицях Старого міста, обійти його величезну Ринкову площу, відвідати старовинні костели, побачити Королівський замок, помріяти над Віслою, відпочити на Плантах, поглянути на місто з висоти його курганів. Можна зробити прогулянку по єврейському району Казімеж або відправитися на річкову прогулянку.

Просто відпочити, забувши про історію і культуру, можна у Водному парку, який відкрився в 2000 році, і відразу ж став туристичним надбанням.
Сувеніри: ляльки, одягнені в національні костюми Кракова, імбирні пряники у вигляді сердечок з різнобарвною глазур’ю, дерев’яні іграшки, подушки і сувеніри із зображенням дракона (так як дракон – символ Кракова).

Цікавий польський словничок:

Склеп – магазин; кантор – обмінний пункт; паменткі – сувеніри; щербата – чай; пироги – вареники з картоплею; курчак – курка; замовлення – заборона; зупа помідорова – томатний суп; гняздо – розетка; валізка – валіза; женькуе – спасибі; спокій – кімната; жилетка – безпечна бритва (мабуть, слово нове, походить від назви фірми Gilette); упоминки – подарунки; диван – килим; мидло – мило.