Хабакуки

Для дитини казка – не вигаданий світ, а частина реальності. Так само сприймають казку і деякі дорослі. Саме тому недалеко від Доновал виникло ігрове містечко «Хабакуки», де мирно співіснують дракони і принцеси. Якщо ви відпочиваєте з дітьми влітку в словацьких Татрах, подаруйте їм подорож в цей чарівний світ.

Кожен об’єкт «Хабакуки», створений художником Палом Гадачем, – екскурс в словацький фольклор, народні казки й перекази. Тут серед озера стоїть замок, а риби плавають по суші, невідома величезна пташка звила гніздо в чоботі-скороході, а інша птаха, не менше першої, розкинула крила так, що утворився цілий будинок. Чорний терем – це зачароване місце, а сусідить з ним замок Місячного короля. У великого кавового  млина є очі і рот – того й гляди відповість на прохання «Млин, мели!»

Навіть майданчик тут незвичайний: всі предмети на ньому зроблені з стовбурів дерев.

Часто на території «Хабакуки» влаштовуються театралізовані вистави, під час яких оживають казкові герої. Багато словацьких казок мають знайомий дітям сюжет, а з деякими персонажами – Пополваром або Лактибрадой – юні глядачі зустрінуться вперше. Діти теж зможуть прийняти участь: необхідний грим їм нанесуть прямо на місці, а актори-аніматори допоможуть включитися в гру. Вистави проходять в амфітеатрі, що вміщає 150 осіб, але часто персонажі розбрідаються по всій території. В окремих п’єсах головними дійовими особами стають маріонетки. Періодично в парку влаштовується свято народних ремесел. Діти можуть взяти участь у роботі різноманітних творчих майстерень.

Крім того, у парку «Хабакуки» є міні-зоопарк, його мешканців – свинок, кроликів – дозволяється годувати. До речі, хатинка, з даху якої стирчать голови дракона  – це таверна, де можна смачно поїсти.

Навіть назва сувенірного магазину нетрадиційна: де ще можна зустріти крамницю під назвою «Курник»? На території парку ходить валюта «хабакук», такі монети можна отримати в обмінному центрі. Невикористані хабакуки – відмінний сувенір.