Чому варто відвідати Пієштяни

На мій погляд, з’їздити на один з найпопулярніших курортів Західної Словаччини варто обов’язково. Пієштяни чимось нагадують чеські Карлові Вари: тут також є термальні джерела, курортна зона, купальні, річка посеред міста, обрамлення з гір.

Якщо порівнювати Пієштяни і Карлові Вари, у словацького курорту порівняно з чеським маса переваг. По-перше, один з важливих аспектів відпочинку – це ціни. У Пієштянах ціни дуже адекватні: і на проживання, і на лікування, і на екскурсії, і на харчування. По-друге, ставлення місцевих мешканців до відпочиваючих: у словаків в крові люб’язність, бажання допомогти. По-третє, тут дуже великий вибір розважальних заходів, щовечора проводяться музичні концерти, нерідкі фестивалі та різні естрадні виступи, виставки, дуже цікавий вибір екскурсій в Татри і словацькі замки – занудьгувати тут дуже складно.

Але все ж основне, за чим сюди варто їхати – це за лікуванням. Адже не дарма символом цього популярного курорту є людина, що ламає свої милиці, а девізом слова «Встань і йди». Пієштяни не даремно називаються найгарнішим лікувальним курортом: тут знаходиться десять джерел з мінеральною водою, також є сірководень, вільний газ, лікувальна сірчана грязь, що видобувається в річці Ваг, а також штучна йодовано-соляна печера з природної морської солі чотирьох морів з унікальним мікрокліматом.

В першу чергу сюди їдуть з ревматизмом, захворюваннями хребта, остеопорозом, розсіяним склерозом, паралічем і ожирінням.

В Пієштянах також є спеціалізований санаторій для дітей від 3 до 15 років. Тут лікують дітей з дитячим церебральним паралічем, захворюваннями периферійної нервової системи, з відхиленням рухових функцій, після операцій з видалення пухлин головного і спинного мозку.

Але й туристам, які не страждають хронічними захворюваннями, Пієштяни сподобаються: сюди приємно приїхати погуляти по затишних вуличках, помилуватися на місцеву архітектуру, подихати чистим повітрям, відвідати місцеві купальні. Одним з плюсів цього курорту є близькість до двох європейських столиць – Братислави та Відня, звідки можна з’їздити познайомитися з Пієштянами на один день.