Чому варто відвідати Смоковець

Невелике словацький селище у самому серці сухопутної Європи прославилося на весь світ своїми курортними шедеврами: Смоковець — один з самих перших гірськолижних центрів і, напевно, не тільки в Словаччині. Нестача води у вигляді морів в цьому регіоні природа щедро заповнила красивими гірськими кручами і пишною рослинністю. А людина постаралася створити у всьому цьому максимальні зручності для проведення активного дозвілля. Екологічні дані і пишність флори роблять відвідування Смоковця приємним не тільки тоді, коли там лежить пухкий сніг, але і в розпал сонячного літа.

Особливість містечка в його архітектурному оформленні, адже окрім збудованих за останні роки сучасних комфортабельних готелів тут збереглося чимало готелів, споруджених ще в кінці 19 століття, коли у місцевої світської верхівки виникла цікавість до гірськолижного спорту. Втім, і ультра-сучасні готелі, оснащені за останнім словом техніки і наукових досягнень, дотримуються, в основному, традиційного словацького стилю, що і надає неймовірну чарівність всьому курорту. Приїжджають сюди не тільки поціновувачі зимового екстриму, який представлений найрізноманітнішими видами, але і ті, хто бореться з серцево-судинними та бронхолегеневими захворюваннями. Для відновлення здоров’я в таких випадках краще планувати тур на літній сезон. А ті, хто мріє спробувати свої сили не тільки в гірських лижах, але і в санному спорті, альпінізмі, сноуборді та інших снігових захопленнях, їдуть взимку. Якщо точніше — активний «холодний» сезон триває практично протягом півроку, з початку грудня і до початку травня.

Смоковець — демократичний курорт, тут знаходяться траси всіх видів: зовсім легкі (для початківців і дітей), середньої складності і для асів — чорна слаломна Горна Лука. Освітлені спуски, снігові гармати, бугельні витяги та інші зручності роблять катання в будь-який час доби зручними і безпечними. Що стосується готельного фонду для гостей з дітьми, то вибрати є з чого — він представлений готелями від 2 до 5 зірок. Оптимальний вибір для всієї родини, звичайно ж, 4-5 зірок, оскільки там обов’язково є умови для повноцінного відпочинку після зимових розваг і для батьків (фітнес-центр, більярд, сауна, кінний клуб і т. д.), і для дітей (ТВ в номері, дитячий майданчик на прилеглій території та ігрова кімната в самому готелі). Сюди добре їхати всією родиною саме тому, що снігові пустощі люблять всі, а розділитися за ступенем їх складності легко, адже крім гірськолижних спусків є також і бігові траси, санні шляхи, кінні маршрути, ковзанка та інші задоволення. В Старому Смоковці по середах відбуваються нічні санні катання в супроводі музики, а в перервах можна зігрітися ароматним гарячим глінтвейном. Вечірнє дозвілля для молоді або для тих, хто приїхав без дітей, досить різноманітне: басейн, сауна, винний паб, словацький ресторан, дискотека з лазерним шоу.

Перебування на курорті можна урізноманітнити прогулянками чудовими околицями, можна відвідати водоспади, гірські озера, здійснити екскурсію в Спішський замок, побудований ще в 13 столітті, або в Белянську печеру. Дітям дуже сподобається аквапарк недалеко від Смоковця – в Попраді. Перш ніж відправлятися в поїздку має сенс зорієнтуватися — що саме вам потрібно. Так, Новий Смоковець об’єднав найстаріші центральноєвропейські кліматичні курорти, в Дольному Смоковці зібрані санаторії та табори і т. д. Також сімейним туристам не заважає ретельно підійти до вибору готелю, оскільки є такі, які знаходяться в пішій доступності від підйомників. Питання безпеки тут практично не встають, адже розмірений, впорядкований, спокійний ритм життя гірського села налаштовує виключно на добрий лад.