Як вибрати тур в Емірати

Об’єднані Арабські Емірати – дуже молода держава. Їй немає навіть п’ятдесяти років. А як туристичний напрямок Емірати отримали визнання відносно недавно. Найпоширенішою помилка при покупці туру в ОАЕ є неправильно обраний регіон. У конфедерацію входять сім еміратів. Всі вони відрізняються і за менталітетом, і за інфраструктурою, і по ціновій політиці. І головне завдання при виборі туру в ОАЕ – визначити, який саме емірат вам найбільше підійде.

Найвідкритіший космополітичний регіон – це, без сумніву, Дубай. Тут багато ресторанів, нічних клубів, барів, тобто, можна сказати, що це оптимальне місце для людей, які звикли до європейських курортів. Туризм там знаходить підтримку на найвищому рівні, а Департамент Туризму працює дуже активно. Все це накладає свій відбиток на якість відпочинку в цьому еміраті. Останнім часом Дубай значно змінив інфраструктуру туризму, відмовившись від традиційного раніше шопінгу на користь більш престижних бізнес-турів.

Компромісний варіант – Шарджа. Його можна сміливо рекомендувати для сімейного відпочинку тим клієнтам, які ретельно планують свій бюджет. Готелі в Шарджі дешевші, але і без розкішних надмірностей. Любителям усамітнення, арабської екзотики і дайвінгу сподобається Фуджейра. Тим, хто віддає перевагу спокійній релаксації, але при цьому не збирається відмовлятися від високого рівня сервісу – Абу-Дабі.

Інша поширена помилка – вибір готелю. Скажімо, в Дубаї введена офіційна класифікація готелів, яка повністю відповідає світовим стандартам. А ось в Шарджі діє сухий закон і тому готель найвищого рівня, який «тягне» на п’ять зірок за всіма іншими параметрами, не може отримати цю категорію через відсутність алкогольного бару.

Окремі роз’яснення потрібні тим, хто вже побував на курортах Туреччини або Єгипту. У готелях ОАЕ обраний європейський шлях розвитку, і відпочиваючі не знайдуть тут того достатку анімаційних програм, до яких, може бути, вже звикли. Така позиція для місцевої системи обслуговування туристів принципова – клієнт повинен мати можливість самостійно розпоряджатися своїм дозвіллям, і його не намагаються змусити перебувати на території готелю. Благо, Емірати чудово зарекомендували себе як один з найбільш благополучних регіонів світу: як з точки зору особистої безпеки, так і епідеміологічних норм. Тим, хто проживає в міських готелях, один раз в день надається безкоштовний груповий трансфер на пляж; а тим, хто розміщується в готелях на узбережжі – в центр міста.

До речі, ще одна принципова відмінність від масових напрямків – абсолютно весь готельний фонд в ОАЕ (починаючи з двозіркових готелів) обладнаний кондиціонерами.

Існує думка, що ОАЕ – суто ісламська консервативна держава, де туристам доведеться підлаштовуватися під місцеві звичаї. Але той же Дубай – це, перш за все, цивілізована країна, де кожен має право вести себе так, як йому заманеться (в рамках загальноприйнятих норм пристойності, зрозуміло). Жінки спокійно носять тут короткі спідниці. У рамадан ніхто не змусить туристів тримати пост – просто їм буде відведено окремий зал в ресторані.

Інша стійка думка, що в ОАЕ нестерпно жарко. Тим часом, в листопаді, в розпал сезону, температура повітря становить зазвичай 25-28 градусів. Але при цьому кондиціонери стоять скрізь: від звичайних автомобілів до величезних торгових центрів (є навіть кондиційований зоопарк).