Як правильно вибрати спальний мішок?

Якщо ви запитаєте досвідченого туриста, який вид спорядження найбільш важливий в поході, то на друге місце після рюкзака він, зрозуміло, поставить спальний мішок –  оскільки саме ця деталь впливає на самопочуття, відбивається на настрої, отже, в залежності від його властивостей, служить або каталізатором, або гальмом для запланованого маршруту. Кожен турист, зрозуміло, очікує від цього виробу виконання першої функції. А щоб бути впевненим в тому, що мішок виправдає покладені на нього очікування, до вибору його слід поставитися дуже серйозно.

Отже, функціонально визначальним елементом спальника є наповнювач. Ви, напевно, вже здогадуєтеся про його основні різновиди? Так, правильно, наповнювачі бувають натуральними і синтетичними. До натуральних, звичайно ж, відносяться пух і шерсть. Отже, про кожен розповімо потроху.

Зрозуміло, за ступенем зігрівання свого власника пуху рівних не знайти. Але, оскільки цей матеріал в неприпустимо великих кількостях вбирає вологу і, незважаючи на всілякі хитрощі власника, не бажає з нею розлучатися, купити спальник з пуховим наповнювачем буде доцільно в тому випадку, якщо ви маєте намір відправитися у арктичну експедицію або підкорювати гірські вершини. Що стосується бавовни, то вона, так само, як і пух, небайдужа до вологи, швидко «старіє» (тобто втрачає властиву їй спочатку міцність), а крім того, в порівнянні з іншими, відрізняється некомфортно великою вагою. Всі її переваги полягають в гіпоаллергенності та відносно невисокій ціні.

Переходимо до синтетичних чудес технологічної думки. Що стосується всім відомого синтепону, то він очікувань туриста виправдати не здатний. Втім, якщо ви настільки багаті, що можете дозволити собі купувати новий спальник після кожного третього походу, то синтепон, який незначно вбирає вологу і охоче розлучаються з нею, протягом цього терміну буде досить надійним товаришем. Після ж використання відпущеного йому творцями ресурсу синтепоновий наповнювач зменшиться, наповннений їм виріб стане тонким і перестане виправдовувати покладені на нього надії. Тим не менше: пішохідники і водники, які подорожують в регіонах з відносно теплою погодою, яка не відрізняється постійністю характеру, цей варіант не ігнорують. Особливо з урахуванням того, що ціна його дозволяє використовувати зекономлені ресурси на придбання деяких цінних і дуже необхідних у подорожі дрібниць.

І, нарешті, сучасні «родичі» синтепону. Представляють вони собою тонку макаронину з отвором всередині –  спільнота таких макаронин, завдяки своїй довжині, позбавляє виріб від ефекту злежування. «Родичі» ці відрізняються один від одного густотою волокон, кількістю отворів, наявних усередині кожного волокна, а також деякими іншими особливостями. Зрозуміло, винайдені вони для того, щоб, в тому числі, ефективно протистояти волозі. Що приємно, навіть в тому випадку, якщо такий синтетичний спальник потрапить під раптову і довготривалу зливу, і в незначній мірі зволожиться, то зігрівати свого власника він буде, не дивлячись ні на які катаклізми. І буквально через п’ять хвилин після припинення опадів в його «душі» не залишиться й натяку на вологу. Крім того, купити спальник з подібним наповнювачем багато туристів жадають ще й тому, що в догляді він абсолютно необтяжливий: пральна машинка ставиться до нього цілком дружелюбно. Діапазон застосування наповнених «макаронинами» виробів відрізняється різноманітністю: походи, що здійснюються в зимову холоднечу, піші подорожі, підкорення високих перевалів –  коли температура повітря обернено пропорційна підкорювати висоті. Вас, звичайно ж, зацікавлять «імена» цих кращих друзів туриста, так ось вони: QualloFIL, Thermoloft-6, Hollowfiber і, нарешті, Micro-loft. Крім того, що вони не доставляють клопоту по догляду за власною персоною, наповнені ними вироби відрізняються приємно демократичною, в порівнянні з пуховими спальниками, ціною.

Отже, вирішуйте, яка подорож вам більше до вподоби, і вирушайте на пошуки надійного супутника.