Іспанський рай для тенісистів

У наші дні теніс – один з найпопулярніших і модних в усьому світі видів спорту. Багато батьків хочуть долучити до нього своїх дітей і навіть більше – виростити з них чемпіонів. Але тут відразу виникає кілька проблем. По-перше, тренування і навчання тенісу обходяться досить дорого. По-друге, наш клімат не дозволяє цілий рік тренуватися на відкритих кортах. А це, як стверджують фахівці, сильно позначається на кінцевих результатах, бо найпрестижніші змагання з тенісу проходять на відкритих майданчиках. Крім того, російським професіоналам не вистачає турнірної практики.

Напрошується висновок, що готуватися в чемпіони краще за кордоном (тим більше що там розташовані кращі тенісні школи). Можна, звичайно, час від часу відправляти дитину на тренування за кордон (на термін від двох тижнів до двох-трьох місяців). Але тоді виникає інша проблема: під час тренувань дитина повністю відривається від навчального процесу в загальноосвітній школі та після повернення додому сильно відстає від своїх однолітків.

Проте розумний компроміс знайти можна. Наприклад, відправити дитину в Російську тенісну школу в Іспанії. Ця школа, розташована в Валенсії на березі моря, єдина в своєму роді – школяр в ній навчається за схожою до нашої загальноосвітньою програмою, російською мовою, і інтенсивно займається тенісом з іспанськими і австрійськими тренерами.

Місце розташування школи (округ Валенсія) було обрано не випадково: Іспанія славиться прекрасними відкритими кортами, клімат Іспанії дозволяє тренуватися майже цілий рік (температура повітря в Валенсії коливається від 18 до 26 градусів тепла). У школи дуже сильна тренерська команда, яка підготувала і виховала багато талановитих спортсменів, більшість з них з успіхом виступають на різних юніорських і дорослих змаганнях. До речі, висококласні тренери – гордість Іспанії.

Учні школи входять до Валенсійської тенісної федерації, і двічі на місяць беруть участь в турнірах іспанської сітки. У майбутньому організатори планують залучити хлопців і до міжнародних змагань.

Всі загальноосвітні предмети тут викладають досвідчені педагоги, які мають досвід індивідуальних занять з учнями. Індивідуальні заняття з кожною дитиною (яких, до речі, всього 16 у віці від 11 до 16 років) – родзинка школи. Вони дають можливість ліквідувати прогалини попереднього навчання. Крім обов’язкової англійської мови, діти вивчають іспанську мову. Важливо, що в цій іспанській школі дітей не доводиться перенавчати, пристосовувати до нових програм і підходів. Після закінчення школи діти отримують атестат про повну загальну середню освіту.

Незважаючи на те що тенісна школа в Іспанії – заклад платний і досить дорогий, туди беруть не всіх. Дитина повинна серйозно хотіти займатися тенісом і мати початкову спортивну підготовку (3-5 років).

Навчання в іспанській школі коштує недешево. Але якщо врахувати, що ваша дитина живе в п’ятизірковому котеджі на березі моря, має 4-разове харчування з великою кількістю овочів і фруктів, їздить на різноманітні екскурсії, бере участь в турнірах, то ціна стає цілком виправданою. Зараз школа робить все можливе, щоб знайти спонсорів для талановитих дітей, чиї батьки не можуть повністю оплатити навчання в Іспанії.

Перевага тенісної школи в Іспанії ще і в тому, що після її закінчення випускники можуть вибрати різні шляхи подальшої кар’єри. Талановитим дітям школа допомагає укладати професійні контракти. Той, хто не впевнений, що його чекає блискуче спортивне майбутнє, може без іспитів вступити до одного з інститутів, які співпрацюють зі школою. Тенісна школа в Іспанії тим і хороша, що вона дозволяє дітям отримати різнобічну гармонійну освіту, зміцнити здоров’я, навчитися грати в теніс і бути в хорошій фізичній формі.